ארמנים בירושלים 2019

לוח אירועים – לצפייה בקובץ המלא
תכניה לאירוע – לצפייה בתוכנייה המלאה (תוכנייה מעודכנת)

פירוט אירועי פסטיבל 'ארמנים בירושלים'

עונה שנייה 2019

 

4.3

19:00

אירוע פתיחה – ברכות, הצגת תכנית הפסטיבל, פתיחת תערוכות צילום וקרמיקה, מופע מוזיקה ארמנית של הרכב דיליז'אן

 

5.3

19:30

סדנת מוסיקה – הזמרת סוסה קריקוריאן תשיר ותלמד שירים מהקלאסיקה של המוסיקה הארמנית

19:00

השפה הארמנית – הרצאה של יואב לף על השפה הארמנית ותולדותיו של האלפא-בית הארמני; נעמה רינגל תספר על מחקרי הדיאלקט הירושלמי של השפה הארמנית, דיאלקט שהיה שגור בפי תושבי הרובע הארמני

 

6.3 (נקודת המפגש לסיור היא בכניסה למוזיאון רוקפלר)

12:00

סיור בעקבות מליסנדה – ד"ר אביטל הימן תספר על מפעליה של מלכת ירושלים, בתה של נסיכת ארמניה

17:00

סדנת אוכל – השף האיג האגופיאן ילמד על הכנת סובראג, איץ' וסלט ארמני. באולם הסמינר הארמני בעיר העתיקה

19:00

משאירים חותם בעולם – מיכאל צ'רנין יקח אותנו לסיור מופלא בין טירות ארמניות בקיליקיה מימי הביניים; נעמה רינגל תספר על הקהילות הארמניות ברחבי העולם בימינו

 

7.3

18:00

הדרכה על מוזיאון הטבע – ההיסטוריה של מתחם המוזיאון שנבנה כאחוזה ארמנית, סיור בגן הטראסות שסיפק מזון לאנשי האחוזה

20:00

מופע מחווה למריקה נינו – מוזיקאית ארמנית מיוון שהיתה מזמרות הרבטיקו הגדולות, בביצוע הרכב 'פרח אדום'

 

8.3

9:00

בזאר ארמני – דוכנים של עבודת-יד ואוכל ארמני מסורתי בגן המוזיאון

10:00

סיור להר ציון – מתחם המנזר הארמני, בית העלמין ואנדרטת קרב עררה, בהדרכת ערן תירוש. נקודת מפגש מול הכניסה הראשית למנזר הארמני בעיר העתיקה

10:00

טיול וירטואלי בארמניה – מורה הדרך ירון וייס יביא אלינו את האנשים, המקומות והנופים של ארמניה

10:00

סדנת כתיבה – בהנחיית אורן פרי-הר

12:00

קונצרט ליתורגיקה – כמרים יבצעו קטעי תפילה ושירה ליתורגית מן הכנסיה הארמנית

 

10.3

16:00

הקרנת הסרט "מהר ציון לאררט" – סיפור המסע של קבוצת ארמנים מירושלים שהעפילו לפסגת האררט. בהשתתפות ג'ק מומג'יאן שיספר על חוויית המסע שלו

19:00

הדור הצעיר ברובע הארמני – האגופ ג'רנזיאן וחבריו יביאו את קולו של הדור הצעיר שגדל ברובע הארמני

 

11.3

19:00

סדנת קרמיקה – הציור בקרמיקה הארמנית: מוטיבים, צבעים וטכניקה. בהנחיית ג'ורג' סנדרוני

19:00

מנהגי דת בירושלים – האב קוריון מן הפטריארכיה הארמנית יספר על אתרים מקודשים לארמנים בארץ הקודש, ועל טקסים ייחודיים שהכנסיה הארמנית עורכת רק בירושלים; מיכל בן עטר תספר על גלימת הכומר הארמני

 

12.3

14:30

סיור לרובע הארמני – בהנחיית חנה בנדקובסקי. נקודת מפגש בשער יפו

17:00

סדנת מוסיקה – נגן הדודוק ג'ו ג'ורג' זערור יסביר על כלי הנשיפה העתיק וידגים את טכניקת הנגינה

19:00

חוויות ביקור בארמניה – שלושה סיפורי חיים בארמניה, בהשתתפות גלעד שדה, רונית מירון וזלאטה זריצקי

 

13.3

17:00

סדנת אוכל – השף האיג האגופיאן ילמד על הכנת טופיג, לחם טחינה ומורטודל ארמני. באולם הסמינר הארמני בעיר העתיקה

19:00

נשים ארמניות – ד"ר אביטל הימן על מבנים לאורך מסלול הצליינות של מליסנדה מלכת ירושלים; ז'ורז'ט אוואקיאן על דמויות נשים שהשפיעו על ההיסטוריה

 

14.3

12:00

סיור לפרסקו הצלבני מקבר מריה – תגלית ארכיאולוגית שנחשפה לאחרונה, וניתן לקשרה אל תקופת מליסנדה מלכת ירושלים. בהנחיית ד"ר אביטל הימן. נקודת מפגש בכניסה למוזיאון ישראל (תשלום עבור ביקור במוזיאון)

18:00

הדרכה על מוזיאון הטבע – היבטים אדריכליים, סיור במבנה המוזיאון. השחקנית חגית אבשלום תציג את סיפור המוזיאון בהצגה "זקנה ארמנית"

19:00

מופע מחווה לשארל אזנבור – חברים מספרים על שארל אזנבור. בהשתתפות יאיר אורון, נעמי נלבנדיאן, ז'ורז'ט אוואקיאן וההרכב של דניאלה דהאן.

 

17.3

16:00

הקרנת הסרט "אררט" – הסרט של אטום אגויאן העוסק ברצח העם הארמני. בהשתתפות גיל גורדון שיספר על בית היתומים הארמניים במתחם שנלר

19:00

חלילי הרועים ניגונם מהדהד בהרים – איליה מעזיה יספר על כלי הנשיפה במוסיקה הארמנית; אפו סהגיאן יספר על מקורות ההשראה בכתיבתו המוסיקלית

 

18.3

11:00

סיור בעקבות קרמיקה ארמנית ברחבי ירושלים – ד"ר שרון לאור-סירק תקח אותנו בין תחנות שונות בעיר שעוטרו באריחי הקרמיקה הארמנית. נקודת מפגש בכניסה למלון אמריקן קולוני

17:00

סדנת קרמיקה – על העבודה בסטודיו לקרמיקה, בהנחיית ג'ורג' סנדרוני. המפגש יתקיים בסטודיו סנדרוני בעיר העתיקה, רח' השער החדש 43

19:00

פרשנות ופרישות – שלומי אפרתי על פרשנות המקרא בכנסייה הארמנית; ד"ר יאנה צ'חנובץ על נזירים ארמניים בראשית הנצרות ועל מנזרי מדבר יהודה

 

19.3

17:00

סדנת מוסיקה – בהנחיית גבורג דבגיאן, אמן ארמני שזכה להכרה בינלאומית

19:00

ציוני דרך בעת המודרנית – ערן תירוש על 100 שנים לקרב ערארה; נעמה רינגל על 175 שנים לסמינר הארמני; ארתור על 185 שנים לבית הדפוס הארמני הראשון

 

20.3

13:00

סיור לפסיפס הציפורים – מרדכי אברהם יספר על הפסיפס יוצא-הדופן שעליו כתובת ארמנית. בשל המקום המצומצם תהיה הכניסה בקבוצות קטנות ומתחלפות. נקודת מפגש במבנה פסיפס הציפורים

17:00

סדנת אוכל – השף האיג האגופיאן ילמד על הכנת מאנטי, צ'ראג ולחמג'ון. באולם הסמינר הארמני בעיר העתיקה

19:00

הארמנים בין המעצמות – פרופ' ראובן עמיתי ויואב לף על ארמנים ויחסיהם עם ביזנטים, צלבנים, מונגולים, ממלוכים, סלג'וקים, גיאורגים ועוד

 

21.3

18:00

הדרכה על מוזיאון הטבע – תערוכות המוזיאון והאופי החינוכי

19:00

אירוע סיום – מופע חגיגי לכבוד ערב פורים של גבורג דבגיאן וואצ'ה שרפיאן, מוזיקאים מארמניה

 


צפייה בפוסט של שנה שעברה, לחצו כאן.